Vishay/Dale RWR78S3282BRB12
RWR78S3282BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3282BRB12
Brief Description
RES 32.8K OHM 10W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3282BRB12.pdf
Availability of RWR78S3282BRB12
QUANTITY
RWR78S3282BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3282BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR78S3282BRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3282BRB12
Related LinksRWR78S3, RWR78S3282BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3282BRB12 Details Description
Related parts for RWR78S3282BRB12
CONN RCPT 22POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK MULT LOW PHASE 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 597K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 31POS PIN datasheet.pdf
SMARTSTEP JR MTR 750W W/O BRK datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf