Vishay/Dale RWR80N13R3FRBSL
RWR80N13R3FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N13R3FRBSL
Brief Description
RES 13.3 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N13R3FRBSL.pdf
Availability of RWR80N13R3FRBSL
QUANTITY
RWR80N13R3FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N13R3FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N13R3FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N13R3FRBSL
Related LinksRWR80N1, RWR80N13R3FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N13R3FRBSL Details Description
Related parts for RWR80N13R3FRBSL
CONN HEADR BRKWAY .100 66POS STR datasheet.pdf
RECEPT WRAPOST .015-.025" .600" datasheet.pdf
IC AMP VGA QUAD 64LFCSP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND IVORY datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CABLE 1AXIS SMART STEP SERVO 1M datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf