Vishay/Dale RWR80N1470FRRSL
RWR80N1470FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N1470FRRSL
Brief Description
RES 147 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N1470FRRSL.pdf
Availability of RWR80N1470FRRSL
QUANTITY
RWR80N1470FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N1470FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N1470FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N1470FRRSL
Related LinksRWR80N1, RWR80N1470FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N1470FRRSL Details Description
Related parts for RWR80N1470FRRSL
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 290MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 561TEPBGA1 datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf