Vishay/Dale RWR80N24R9FRRSL
RWR80N24R9FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N24R9FRRSL
Brief Description
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N24R9FRRSL.pdf
Availability of RWR80N24R9FRRSL
QUANTITY
RWR80N24R9FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N24R9FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N24R9FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N24R9FRRSL
Related LinksRWR80N2, RWR80N24R9FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N24R9FRRSL Details Description
Related parts for RWR80N24R9FRRSL
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LATCH CONN ASSY FOR MINI PCI datasheet.pdf
RACK AND PANEL RCPT 125POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 600MHZ 165FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CABLE 21POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD SNG OUT datasheet.pdf