Vishay/Dale RWR80N3R65FSRSL
RWR80N3R65FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N3R65FSRSL
Brief Description
RES 3.65 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N3R65FSRSL.pdf
Availability of RWR80N3R65FSRSL
QUANTITY
RWR80N3R65FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N3R65FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N3R65FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N3R65FSRSL
Related LinksRWR80N3, RWR80N3R65FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N3R65FSRSL Details Description
Related parts for RWR80N3R65FSRSL
MOSFET N-CH 55V 27A DPAK datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS THRU RA SKT datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HOOD COVER TRANSPARENT 1M datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 131MA 23 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
750 TB RIS CLA 90D SOLID datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 940MA 275 MOHM datasheet.pdf
BEVEL 4.00MM datasheet.pdf