Vishay/Dale RWR80N6R81FSBSL
RWR80N6R81FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N6R81FSBSL
Brief Description
RES 6.81 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N6R81FSBSL.pdf
Availability of RWR80N6R81FSBSL
QUANTITY
RWR80N6R81FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N6R81FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N6R81FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.81
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N6R81FSBSL
Related LinksRWR80N6, RWR80N6R81FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N6R81FSBSL Details Description
Related parts for RWR80N6R81FSBSL
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
IC CPLD 4320LUTS datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf