Preci-Dip 518-77-356M26-001105
518-77-356M26-001105 picture photo
Mfg. Part Number
518-77-356M26-001105
Brief Description
CONN SOCKET PGA 356POS GOLD
Datasheet Download
518-77-356M26-001105.pdf
Availability of 518-77-356M26-001105
QUANTITY
518-77-356M26-001105 Order Process
Ship out your order
Specifications of 518-77-356M26-001105
Internal Part NumberEIS-518-77-356M26-001105
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package15
TypePGA
Number of Positions or Pins (Grid)356 (26 x 26)
Pitch - Mating0.050" (1.27mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesOpen Frame
TerminationSolder
Pitch - Post0.050" (1.27mm)
Housing MaterialFR4 Epoxy Glass
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.110" (2.78mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)518-77-356M26-001105
Related Links518-77-356, 518-77-356M26-001105 Datasheet, Preci-Dip Distributor
518-77-356M26-001105 Details Description
Related parts for 518-77-356M26-001105
MOSFET N-CH 250V 12A TO-220FN datasheet.pdf
MOD POWER ENTRY W/FILTER 2A M80 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM X/X/ORN/GRN MULTILVL datasheet.pdf
RES 25.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-14V 700MA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf