Vishay/Dale RWR80S1270FSBSL
RWR80S1270FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1270FSBSL
Brief Description
RES 127 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1270FSBSL.pdf
Availability of RWR80S1270FSBSL
QUANTITY
RWR80S1270FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1270FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1270FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1270FSBSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1270FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1270FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S1270FSBSL
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
IC COMP QUAD PROGR THRES 24-SOIC datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 12DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL 1.1-2.5MM M5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 169A D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 50UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf