Vishay/Dale RWR80S1321BRB12
RWR80S1321BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1321BRB12
Brief Description
RES 1.32K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1321BRB12.pdf
Availability of RWR80S1321BRB12
QUANTITY
RWR80S1321BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1321BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S1321BRB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1321BRB12
Related LinksRWR80S1, RWR80S1321BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1321BRB12 Details Description
Related parts for RWR80S1321BRB12
IC OPAMP SAMPLE HOLD 15MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN SPADE 10-12 AWG #10 PIDG datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC VCXO 690.5692MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf