Vishay/Dale RWR80S1330BMBSL
RWR80S1330BMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1330BMBSL
Brief Description
RES 133 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1330BMBSL.pdf
Availability of RWR80S1330BMBSL
QUANTITY
RWR80S1330BMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1330BMBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1330BMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1330BMBSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1330BMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1330BMBSL Details Description
Related parts for RWR80S1330BMBSL
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TRANSMITTER RF 315MHZ SMT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV DARL 8DIP GW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 3.3A 8DFN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf