Vishay/Dale RWR80S1330FSBSL
RWR80S1330FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1330FSBSL
Brief Description
RES 133 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1330FSBSL.pdf
Availability of RWR80S1330FSBSL
QUANTITY
RWR80S1330FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1330FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1330FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1330FSBSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1330FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1330FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S1330FSBSL
CONN EDGECARD 112PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GRN/RED/BLU DIFF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 45A TO263-3-2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 6PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 339.1 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 40POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 723 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf