Vishay/Dale RWR80S1430FSRSL
RWR80S1430FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1430FSRSL
Brief Description
RES 143 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1430FSRSL.pdf
Availability of RWR80S1430FSRSL
QUANTITY
RWR80S1430FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1430FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1430FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1430FSRSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1430FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1430FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S1430FSRSL
IDC CABLE - MPK26K/MC26F/MPK26K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MEMORY BUFFER ADV DIMM 655BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 90 OHMS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 12V datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLOUDGATE GATEWAY 3G WIFI W/AC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf