Vishay/Dale RWR80S1470FRS73
RWR80S1470FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1470FRS73
Brief Description
RES 147 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1470FRS73.pdf
Availability of RWR80S1470FRS73
QUANTITY
RWR80S1470FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1470FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR80S1470FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1470FRS73
Related LinksRWR80S1, RWR80S1470FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1470FRS73 Details Description
Related parts for RWR80S1470FRS73
LED RED 1206 SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING DUAL ROW 12POS .100 datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 2% 1KV 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLR/AMBER datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 9.5"LX6.34"W datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 PG21 datasheet.pdf
BOARDMOUNT HEADER .050" 20POS datasheet.pdf