Vishay/Dale RWR80S1910FRRSL
RWR80S1910FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1910FRRSL
Brief Description
RES 191 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1910FRRSL.pdf
Availability of RWR80S1910FRRSL
QUANTITY
RWR80S1910FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1910FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1910FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1910FRRSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1910FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1910FRRSL Details Description
Related parts for RWR80S1910FRRSL
CAP FILM 180PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1975MHZ 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 162VWM 287VC MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 3MM UNIV datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/UP WF datasheet.pdf
CAP TANT POLY 70UF 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf