Vishay/Dale RWR80S2321FSRSL
RWR80S2321FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S2321FSRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S2321FSRSL.pdf
Availability of RWR80S2321FSRSL
QUANTITY
RWR80S2321FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S2321FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S2321FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S2321FSRSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S2321FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S2321FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S2321FSRSL
CAP TANT 68UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC BUFF TRPL N-INV 8MICROPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:18 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
MINIFIT BMI RA HDR TAIL TIN V-2 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 6A 20W datasheet.pdf
549E05 PCB CUTTER F 0.5MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf