Vishay/Dale RWR80S3010BSBSL
RWR80S3010BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3010BSBSL
Brief Description
RES 301 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3010BSBSL.pdf
Availability of RWR80S3010BSBSL
QUANTITY
RWR80S3010BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3010BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S3010BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3010BSBSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S3010BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3010BSBSL Details Description
Related parts for RWR80S3010BSBSL
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.1W D 20WQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf