Vishay/Dale RWR80S30R9FSRSL
RWR80S30R9FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S30R9FSRSL
Brief Description
RES 30.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S30R9FSRSL.pdf
Availability of RWR80S30R9FSRSL
QUANTITY
RWR80S30R9FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S30R9FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S30R9FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S30R9FSRSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S30R9FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S30R9FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S30R9FSRSL
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AB datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 25W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf