Vishay/Dale RWR80S3200BSB12
RWR80S3200BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3200BSB12
Brief Description
RES 320 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3200BSB12.pdf
Availability of RWR80S3200BSB12
QUANTITY
RWR80S3200BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3200BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S3200BSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)320
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3200BSB12
Related LinksRWR80S3, RWR80S3200BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3200BSB12 Details Description
Related parts for RWR80S3200BSB12
IC NVSRAM 2MBIT 85NS 32EDIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TEST PROD 18AWG 48" BLACK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
ENERGY CHAIN W BRKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS R/A TOP MT GOLD datasheet.pdf