Vishay/Dale RWR80S32R4FRRSL
RWR80S32R4FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S32R4FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.4 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S32R4FRRSL.pdf
Availability of RWR80S32R4FRRSL
QUANTITY
RWR80S32R4FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S32R4FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S32R4FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S32R4FRRSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S32R4FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S32R4FRRSL Details Description
Related parts for RWR80S32R4FRRSL
CONN RECEPT PNL MT 4POS SIZE 0 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM60S/AE60G/HDM60S datasheet.pdf
IC 2:1 MUX/DEMUX SW 5PORT 24QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 9BIT DUAL 28-PLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 140MA 5.43 OHM datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 50W datasheet.pdf