Vishay/Dale RWR80S3480FSRSL
RWR80S3480FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3480FSRSL
Brief Description
RES 348 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3480FSRSL.pdf
Availability of RWR80S3480FSRSL
QUANTITY
RWR80S3480FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3480FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S3480FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3480FSRSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S3480FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3480FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S3480FSRSL
CONN HSG RCPT 16POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 70NS 32SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf