Vishay/Dale RWR80S39R0BSS73
RWR80S39R0BSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S39R0BSS73
Brief Description
RES 39 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S39R0BSS73.pdf
Availability of RWR80S39R0BSS73
QUANTITY
RWR80S39R0BSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S39R0BSS73
Internal Part NumberEIS-RWR80S39R0BSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S39R0BSS73
Related LinksRWR80S3, RWR80S39R0BSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S39R0BSS73 Details Description
Related parts for RWR80S39R0BSS73
CAP CER 330PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24TVSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 7.25MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 70A I2PAK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 60POS datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CTV 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 6.3VDC 330UF 25 MOHM datasheet.pdf