Vishay/Dale RWR80S4R22FRRSL
RWR80S4R22FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S4R22FRRSL
Brief Description
RES 4.22 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S4R22FRRSL.pdf
Availability of RWR80S4R22FRRSL
QUANTITY
RWR80S4R22FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S4R22FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S4R22FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S4R22FRRSL
Related LinksRWR80S4, RWR80S4R22FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S4R22FRRSL Details Description
Related parts for RWR80S4R22FRRSL
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4 POS MALE,RA-WIRE 5M datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 300MA 120 MOHM datasheet.pdf
E1 DIE 2218 ACP datasheet.pdf
LED XLAMP 4000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG HSG FMALE 10POS RA datasheet.pdf