Vishay/Dale RWR80S4R93DRB12
RWR80S4R93DRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S4R93DRB12
Brief Description
RES 4.93 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S4R93DRB12.pdf
Availability of RWR80S4R93DRB12
QUANTITY
RWR80S4R93DRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S4R93DRB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S4R93DRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.93
Tolerance±0.5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S4R93DRB12
Related LinksRWR80S4, RWR80S4R93DRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S4R93DRB12 Details Description
Related parts for RWR80S4R93DRB12
CONN SC ATTENUATOR 15DB 10MW datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 1611 datasheet.pdf
CA 62.5/125 LDDZP SCDUP SCDUP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 670V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
WPG,80,DA,33,S1,00 datasheet.pdf
CONN HDR 16POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR OSCILLATOR datasheet.pdf
1500UF 63V 19.05X41.28 85C AXI datasheet.pdf