Vishay/Dale RWR80S7R32FSBSL
RWR80S7R32FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S7R32FSBSL
Brief Description
RES 7.32 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S7R32FSBSL.pdf
Availability of RWR80S7R32FSBSL
QUANTITY
RWR80S7R32FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S7R32FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S7R32FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S7R32FSBSL
Related LinksRWR80S7, RWR80S7R32FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S7R32FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S7R32FSBSL
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES 68 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PLL CLK DRIVER 3.3V 24-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RESISTOR 47 OHM 8W 5% WIREWOUND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A SMAE datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf