Vishay/Dale RWR80S9R09BRBSL
RWR80S9R09BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S9R09BRBSL
Brief Description
RES 9.09 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S9R09BRBSL.pdf
Availability of RWR80S9R09BRBSL
QUANTITY
RWR80S9R09BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S9R09BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S9R09BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S9R09BRBSL
Related LinksRWR80S9, RWR80S9R09BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S9R09BRBSL Details Description
Related parts for RWR80S9R09BRBSL
RES SMD 100K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIVE ROW SHROUD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 4-20MA datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR26B/AE26G/APK26B datasheet.pdf
RA200 TO S&T datasheet.pdf
THERMISTOR FLOAT SWTCH NYLON 1A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 125V datasheet.pdf