Vishay/Dale RWR80SR130FRBSL
RWR80SR130FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80SR130FRBSL
Brief Description
RES 0.13 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80SR130FRBSL.pdf
Availability of RWR80SR130FRBSL
QUANTITY
RWR80SR130FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80SR130FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80SR130FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80SR130FRBSL
Related LinksRWR80SR, RWR80SR130FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80SR130FRBSL Details Description
Related parts for RWR80SR130FRBSL
IC TRANSCEIVER RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
IC TUNER CAR RADIO 80LQFP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 1% 10W datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA3070 23MM WHT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 3POS 4.5MM SOLDER datasheet.pdf
LED XLAMP 4000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf