Vishay/Dale RWR80SR150FSBSL
RWR80SR150FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80SR150FSBSL
Brief Description
RES 0.15 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80SR150FSBSL.pdf
Availability of RWR80SR150FSBSL
QUANTITY
RWR80SR150FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80SR150FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80SR150FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80SR150FSBSL
Related LinksRWR80SR, RWR80SR150FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80SR150FSBSL Details Description
Related parts for RWR80SR150FSBSL
IC 16-BIT D/A CONVERTER 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 12POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
GREEN 3 POS PLASTIC RTN R datasheet.pdf