Vishay/Dale RWR80SR322FPB12
RWR80SR322FPB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80SR322FPB12
Brief Description
RES 0.322 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80SR322FPB12.pdf
Availability of RWR80SR322FPB12
QUANTITY
RWR80SR322FPB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80SR322FPB12
Internal Part NumberEIS-RWR80SR322FPB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.322
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80SR322FPB12
Related LinksRWR80SR, RWR80SR322FPB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80SR322FPB12 Details Description
Related parts for RWR80SR322FPB12
RES ARRAY 5 RES 33K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 1608 datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE WLCSP4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LIMIT SWITCH SPDT 20 AMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS TOP 5.08MM datasheet.pdf