Vishay/Dale RWR80SR681FSBSL
RWR80SR681FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80SR681FSBSL
Brief Description
RES 0.681 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80SR681FSBSL.pdf
Availability of RWR80SR681FSBSL
QUANTITY
RWR80SR681FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80SR681FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80SR681FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.681
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80SR681FSBSL
Related LinksRWR80SR, RWR80SR681FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80SR681FSBSL Details Description
Related parts for RWR80SR681FSBSL
IC DVR DOOR ACTUATOR POWERSSO36 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HOUSING 6POS MALE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED ARRAY HOLDER 19MM DIA datasheet.pdf