Vishay/Dale RWR81N1130BRRSL
RWR81N1130BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1130BRRSL
Brief Description
RES 113 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1130BRRSL.pdf
Availability of RWR81N1130BRRSL
QUANTITY
RWR81N1130BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1130BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1130BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1130BRRSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1130BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1130BRRSL Details Description
Related parts for RWR81N1130BRRSL
RES SMD 1.82K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 12A TO220FP datasheet.pdf
SWITCH FUSED DISCONNECT 4 POS UL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf