Vishay/Dale RWR81N1450BRBSL
RWR81N1450BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1450BRBSL
Brief Description
RES 145 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1450BRBSL.pdf
Availability of RWR81N1450BRBSL
QUANTITY
RWR81N1450BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1450BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1450BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)145
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1450BRBSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1450BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1450BRBSL Details Description
Related parts for RWR81N1450BRBSL
SCREWDRIVER TORX T25 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 150MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A 30GOLD SMD datasheet.pdf