Vishay/Dale RWR81N1R33FSRSL
RWR81N1R33FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1R33FSRSL
Brief Description
RES 1.33 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1R33FSRSL.pdf
Availability of RWR81N1R33FSRSL
QUANTITY
RWR81N1R33FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1R33FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1R33FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1R33FSRSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1R33FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1R33FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N1R33FSRSL
CAP FILM 5600PF 5% 16VDC 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 40KA CHASSIS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 8MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC FPGA 660 I/O 1152BGA datasheet.pdf
PMI BASE S-6 CAND 1 INCAND SCRW datasheet.pdf
CABLE DUCT COVER SPILL-OVER datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf