Vishay/Dale RWR81N1R33FSS73
RWR81N1R33FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1R33FSS73
Brief Description
RES 1.33 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1R33FSS73.pdf
Availability of RWR81N1R33FSS73
QUANTITY
RWR81N1R33FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1R33FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR81N1R33FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1R33FSS73
Related LinksRWR81N1, RWR81N1R33FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1R33FSS73 Details Description
Related parts for RWR81N1R33FSS73
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 16DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FIR TREE HARNESS MOUNT 36MM BL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf