Vishay/Dale RWR81N1R47BRBSL
RWR81N1R47BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N1R47BRBSL
Brief Description
RES 1.47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N1R47BRBSL.pdf
Availability of RWR81N1R47BRBSL
QUANTITY
RWR81N1R47BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N1R47BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N1R47BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N1R47BRBSL
Related LinksRWR81N1, RWR81N1R47BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N1R47BRBSL Details Description
Related parts for RWR81N1R47BRBSL
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 11A TO220FP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 20K OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.25A SYNC 10DFN datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
DSUB 9 M PCB R/A G ZINC datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf