Vishay/Dale RWR81N2150FRS73
RWR81N2150FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N2150FRS73
Brief Description
RES 215 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N2150FRS73.pdf
Availability of RWR81N2150FRS73
QUANTITY
RWR81N2150FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N2150FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81N2150FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N2150FRS73
Related LinksRWR81N2, RWR81N2150FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N2150FRS73 Details Description
Related parts for RWR81N2150FRS73
CAP CER 10PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 80POS 1.27MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 20.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP DIE datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf