Vishay/Dale RWR81N21R5FRRSL
RWR81N21R5FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N21R5FRRSL
Brief Description
RES 21.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N21R5FRRSL.pdf
Availability of RWR81N21R5FRRSL
QUANTITY
RWR81N21R5FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N21R5FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N21R5FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N21R5FRRSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N21R5FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N21R5FRRSL Details Description
Related parts for RWR81N21R5FRRSL
CONN RECEPT 28POS .80MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
TARGET BRD ZIF SOCKET MSP430L092 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MOD 3-PHASE BRIDGE 200A MTK datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf