Vishay/Vitramon VJ1210A332JBCAT4X
VJ1210A332JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A332JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A332JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A332JBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A332JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A332JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A332JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A332JBCAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A332JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A332JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A332JBCAT4X
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 35POS SNGL TIN datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf