Vishay/Dale RWR81N22R0FSBSL
RWR81N22R0FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N22R0FSBSL
Brief Description
RES 22 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N22R0FSBSL.pdf
Availability of RWR81N22R0FSBSL
QUANTITY
RWR81N22R0FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N22R0FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N22R0FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N22R0FSBSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N22R0FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N22R0FSBSL Details Description
Related parts for RWR81N22R0FSBSL
RES 300K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" .50MM 24 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS W/PIN WALL datasheet.pdf
LED ASSEM FOR 32LED SWITCH RYG datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 62.6K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
PHOTODARLINGTON datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf