Vishay/Dale RWR81N22R6FSRSL
RWR81N22R6FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N22R6FSRSL
Brief Description
RES 22.6 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N22R6FSRSL.pdf
Availability of RWR81N22R6FSRSL
QUANTITY
RWR81N22R6FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N22R6FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N22R6FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N22R6FSRSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N22R6FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N22R6FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N22R6FSRSL
TERM BLOCK W/TAB SGL COMP WM BG datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.3A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - CCE34S/AE34M/CCE34S datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT EVAL TOUCH FOR QT600 datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
8350T106 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 460NM 450MW SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR ION 8SOIC datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
30V PNP LOW SATURATION TRANSISTOR IN SOT223 IC datasheet.pdf