Vishay/Dale RWR81N23R7FRBSL
RWR81N23R7FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N23R7FRBSL
Brief Description
RES 23.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N23R7FRBSL.pdf
Availability of RWR81N23R7FRBSL
QUANTITY
RWR81N23R7FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N23R7FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N23R7FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N23R7FRBSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N23R7FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N23R7FRBSL Details Description
Related parts for RWR81N23R7FRBSL
TIP RT3 CHISEL TIP 1.3MM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 7A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 10A LPT datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 470MA 1.06 OHM datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR 1907801245 datasheet.pdf
ULTRA SMALL MICROPOWER SC70 2V 100mA REGULATOR IC datasheet.pdf