Vishay/Dale RWR81N2R21BRRSL
RWR81N2R21BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N2R21BRRSL
Brief Description
RES 2.21 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N2R21BRRSL.pdf
Availability of RWR81N2R21BRRSL
QUANTITY
RWR81N2R21BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N2R21BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N2R21BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N2R21BRRSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N2R21BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N2R21BRRSL Details Description
Related parts for RWR81N2R21BRRSL
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 3.3K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
PMU+CHGR+8 LDO+1 BUCK 30USMD datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 50V 10% BP 1812 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
MOSFET N CH 60V 195A D2PAK datasheet.pdf