Vishay/Dale RWR81N2R67FRS70
RWR81N2R67FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N2R67FRS70
Brief Description
RES 2.67 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N2R67FRS70.pdf
Availability of RWR81N2R67FRS70
QUANTITY
RWR81N2R67FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N2R67FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR81N2R67FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N2R67FRS70
Related LinksRWR81N2, RWR81N2R67FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N2R67FRS70 Details Description
Related parts for RWR81N2R67FRS70
IC OPAMP GP 200KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO N JACK datasheet.pdf
8P TAB HSG NAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.305" 5MM 3LD datasheet.pdf
MINI-DIN 8P FML SHLD W/ FERRITE datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf