Vishay/Dale RWR81N3320FSS73
RWR81N3320FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3320FSS73
Brief Description
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3320FSS73.pdf
Availability of RWR81N3320FSS73
QUANTITY
RWR81N3320FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3320FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR81N3320FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3320FSS73
Related LinksRWR81N3, RWR81N3320FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3320FSS73 Details Description
Related parts for RWR81N3320FSS73
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS GLD datasheet.pdf
CERAMIC RESONATOR 7.37MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SW MINI 1NC 1NO SPDT SNAP 240V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS SKT datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 16POS datasheet.pdf
RES SMD 9.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf