Vishay/Dale RWR81N3830FRBSL
RWR81N3830FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3830FRBSL
Brief Description
RES 383 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3830FRBSL.pdf
Availability of RWR81N3830FRBSL
QUANTITY
RWR81N3830FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3830FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N3830FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3830FRBSL
Related LinksRWR81N3, RWR81N3830FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3830FRBSL Details Description
Related parts for RWR81N3830FRBSL
RES 127K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SDH 1.3GBPS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TOP MT 4-PT DUAL-IO N/L 10M19P datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
LM 5.00/90/20 BK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 12POS GOLD datasheet.pdf