Vishay/Dale RWR81N3R30FSBSL
RWR81N3R30FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3R30FSBSL
Brief Description
RES 3.3 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3R30FSBSL.pdf
Availability of RWR81N3R30FSBSL
QUANTITY
RWR81N3R30FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3R30FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N3R30FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3R30FSBSL
Related LinksRWR81N3, RWR81N3R30FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3R30FSBSL Details Description
Related parts for RWR81N3R30FSBSL
IC OTP 4MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 7.5A DDPAK datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf