Vishay/Dale RWR81N3R92FSRSL
RWR81N3R92FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N3R92FSRSL
Brief Description
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N3R92FSRSL.pdf
Availability of RWR81N3R92FSRSL
QUANTITY
RWR81N3R92FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N3R92FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N3R92FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N3R92FSRSL
Related LinksRWR81N3, RWR81N3R92FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N3R92FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N3R92FSRSL
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES SMD 291 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 24.439K OHM 1/2W 0.01% RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V CH 1210 datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 1.27MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf