Vishay/Dale RWR81N4220FRS73
RWR81N4220FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N4220FRS73
Brief Description
RES 422 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N4220FRS73.pdf
Availability of RWR81N4220FRS73
QUANTITY
RWR81N4220FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N4220FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81N4220FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N4220FRS73
Related LinksRWR81N4, RWR81N4220FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N4220FRS73 Details Description
Related parts for RWR81N4220FRS73
LED 7-SEG 3DIG CC RED RHDP .56" datasheet.pdf
GDT 600V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 125MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 6KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf