Vishay/Dale RWR81N45R3FRBSL
RWR81N45R3FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N45R3FRBSL
Brief Description
RES 45.3 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N45R3FRBSL.pdf
Availability of RWR81N45R3FRBSL
QUANTITY
RWR81N45R3FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N45R3FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N45R3FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N45R3FRBSL
Related LinksRWR81N4, RWR81N45R3FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N45R3FRBSL Details Description
Related parts for RWR81N45R3FRBSL
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
CLIP C STYLE ADH MNT GR .52" HLD datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB32 PG21 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V X5R 0805 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 32POS CLASS I datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN 13POS M PC DIN 41617 datasheet.pdf