Vishay/Dale RWR81N4R22FSBSL
RWR81N4R22FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N4R22FSBSL
Brief Description
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N4R22FSBSL.pdf
Availability of RWR81N4R22FSBSL
QUANTITY
RWR81N4R22FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N4R22FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N4R22FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N4R22FSBSL
Related LinksRWR81N4, RWR81N4R22FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N4R22FSBSL Details Description
Related parts for RWR81N4R22FSBSL
RES 680 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT PIN datasheet.pdf