Vishay/Dale RWR81N4R99FRBSL
RWR81N4R99FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N4R99FRBSL
Brief Description
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N4R99FRBSL.pdf
Availability of RWR81N4R99FRBSL
QUANTITY
RWR81N4R99FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N4R99FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N4R99FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N4R99FRBSL
Related LinksRWR81N4, RWR81N4R99FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N4R99FRBSL Details Description
Related parts for RWR81N4R99FRBSL
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 280MA 2.25 OHM datasheet.pdf
TAP SWITCH DIALS D94103-3 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CONNECTOR EQUIPMENT datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUAD) SKT PLUG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf